Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

2010

 

 

Tady bude psát jen panička, už jsem jí taky musela dát slovo.


29.12. 2010 - 1.1. 2011

Parádní Silvestr :). Jeli jsme s Corou, Vaškem, Terkou a její polovičkou a samozřejmě s Codym a další Terčinou partou na chatu do Tří Studní (Žďár nad Sázavou). Cestovali jsme vlakem a všech devet plus dva psi jsme se naskládali do jednoho kupé, trochu sanrdinky z nás byli, ale bylo fajně :), pak následoval veliký nákup ve Žďáru a následná cesta autobusem plus ještě pěší túra do místa pobytu. Chata byla pěkná, ubytovali jsme se a vyrazili jsme na obhlídku okolí :) přesněji výlet se a shazovat se do plno sněhu :), následně zmožení z prodírání se sněhové pokrývky jsme vyrazili do chajdy na večeři :). Druhý den se naplánovala menší tůra, pesani byli ve většině případů na volno a náramně si užívali sněhové peřiny. Zima, jako vždy, je na vysočině vždycky pěkná a bohatá takže jsme si užívali krásné přírody :). Samozřejmě po cestě jsme potkávali plno běžkařů, které Cora musela chodit zdravit a trochu lovit, ale vše proběhlo v pořádku a i krásně přibíhala. Další den jsme si udělali procházku jen ve třech, a šli jen tam kam nás nožky táhli :), neřešili jsme kam jdeme a kudy, i když trošku samozřejmě jsme odhadovali kudy zhruba abychom došli do tmy, ale bylo to poklidné, trochu jsme si i zašli, ale pěkně jsme se unavili a byli spokojení :). Večer samozřejmě už nastávalo silvestrovské šílenství, takže příprava jednohubek, pohoštění, hraní her a menší nečekané překvapení jednoho narozeninového oslavence, který dostal i dort :). Co se týče rachejtlí moc jich tam nebylo, ale i tak byli pesani zalezlí nahoře v pokoji a nevylízali. Někteří jsme si šli zahrát ještě předpůlnoční ragby a pak si připít do nového roku. Další den už následovalo jen pomalé probouzení, poklízení a chystání se na cestu do civilizace :). Myslím si že Cora si pár dní na vysočině bezvadně užila, byla skoro pořád navolno a mohla si pobíhat ve sněhu, který má tak ráda, já jsem si tyto dny užila taky co nejvíce, nic neřešit a ve společnosti úžasné osůbky a samozřejmě i dalších fajn lidiček. Tak kdo ví co bude příští rok =D. Fotečky pak nějaké dodám.


12.12. 2010

Tak dnes jsme se konečně po dlouhé době konečně dostaly na cvičák :), Konal se srandazávod, který jsem připravovala já a i organizovala. Dojely jsme už na štěňata, takže jsme tam byly docela dlouho, ale byla sranda. /koly v závodu byly proběhnutí přes piškoty s přivoláním, jízda psa v kolečku, navazování šňůrek na tlapky, tunel a slalom, kdy se pes nesl. U štěňat byl bezva úkol se šňůrkama, většina je požírala, kolečka většina zvládla v pohodě komu tam hafík nevydržel tak dělal dřepy :). Po vyhlášení výsledků a rozdání cen, jsme chvilku poseděli v klubovně a pak následova pěšo túra do Adamova, ať se Cora i moje druhá polovička projde =D. Porchajda byla bezvadná, šli jsme jinou cestou sice než jsem chtěla, ale byla mnohem lepší, došli jsem na nějakou zříceninu, pak kolem Nového hradu a jelikož se už smrákalo tak až k němu jsme nedošli a raději vyrazili do Adamova. Dorazili jsme trochu promočení, ale Cora byla úžasně unavená, to by bylo třeba častěji =D. Fotečky ze závodu dodám později :)


5.12. 2010

Tento den, jsme strávily v Brně na VFU, kde se konal Mikulášský závod v poslušnosti. Poslušnost se hodnotila dle zkušebního řádu plus tam byli menší změny. Hodnotila se chůze na vodítku, obraty za chůze, na místě, polohy, přivolání, průchod skupinou osob, aport, přenášení, dlouhodobé odložení, skok vysoký, skok šplhem (áčko), nízká kladina. Měla jsem strach z odložení, jako vždy, a jelikož na nás trochu zapomněli, že mám Coru odložit, tak aport jsem stála u ní, jinak by asi zdrhla =D. Ale až si nás všimli tak vydržela pěkně ležet, akorát samozřejmě na konec když mi bylo řečeno ke psu tak si Cora musela sednout, ale i tak jsem spokojená. Pár věcí jsme uděla nevědomě tak nás za ně strhli bodíky, jak ože jsem zacouvala při přivolání, něco u obratů nám vytkli atd. Ale s výsledkem jsem spokojená a to je hlavní. V naší kategorii se účastnilo 16. závodníků a my skončily jako páté, takže bezva výsledek a my budem jen dál pilně cvičit ať už to příště není jen srandazávod =D. Fotečky zde.

 

 

 

 

 


4.12. 2010

Dneska k nám na pár hodinek dojela Terka s Codym a šlo se na menší procházu do bílé krajiny. Hafani se delší dobu neviděli, protože Cora hárala, tak spolu lítali, a Cora si pak běhala sama jak byla šťastná z té bílé nadílky. Samozřejmě jsme nafotily pár fotek, a pak všichni promrzlí jsme se vydali domů, ale i to málo v tom mrazu stačilo.  Fotečky zde, od Terky.

 

 

 

 

 

 

  


20.11. 2010

Tak tento den, jsme zavítaly do Brna na Kraví horu zatrénovat si zase trochu frisbee s Verčou Otýpkovou. Jelikož Cora hárá tak jsme dojeli až na konec ať nerozptylujem psi, ale to vůbec nevadí. Pěkně jsem si potrénovala zase hody a s Corou jsem si taky pěkně mákla. Jelikož Cora se někdy nějak sekne a rozhodne se, že lepší hra bude, když ji budu nahánět a nechce přijít tak jsme se zaměřily hlavně na toto, aby se nám to už nestávalo. Jinak jsme potrénovaly flipy, overy a pokoušely jsme se o zeměkouli, na té budem muset taky ještě pořádně zapracovat, já se v ní tak trochu motám a Cora tak napůl, ale to už jsme zkoušely až na konec a to už byla Cora docela unavená. Z dnešního dne mám dobrý pocit, zase jsem s Corou trochu poskočila a pár dobrých rad se vždycky hodí, tak zase víme jak trochu pokračovat :).


12.11. 2010

Tak dnešním dnem mi Cora začala zase hárat, takže chvíli máme od cvičáku padla, ale makat budem i doma. Aspoň se jí může shojit o trochu víc drápek, se kterým je zase problém, ale udržet ji v klidu to je něco, lítá jak poděs pořád a pak si tlapku jen ošetřuje.


28.10. 2010

Tak tento den jsme strávily na bezvadném výletě s Terkou a Codym a našema drahýma polovičkama. Začátek cesty byl v Adamově a šlo se směr Utěchov a následně Bílovice. V Bílovicích sme se rozhodovali zda jít zpátky pěšky přes Babice, ale jelikož čas trošku poskočil a nechtěli jsme se courat za tmy tam vyhrál vlak. Prochajda byla bezvadná, psiska se řádně vyběhaly, mužská část naší výpravy se utahala s hafanama, když se přetahovali s něma o míček a já s Terkou sme jen cvakali foťáky :) od Terky a moje.

 


15.-17.10 2010

Tento víkend jsme strávily pod stanem na dogfrisbee závodech, v pátek jsme vyrazily na cestu, abychom byly na sobotu odpočatý a mohli závodit. V sobotu jsme se šli nahlásit, že jsme dorazily a začlo se závodit v Super Minidistanci a DogDartbee. Obou těchto disciplín jsme se zůčastnily. V Super minidistanci nám to bohužel v prním kole moc nešlo, Cora buď se nedívala a nebo já to blbě hodila a tak sme naházely jen 8 budů a ve druhém kole, kdy sem byla s prníma dvěma hodama moc spokojená a Cora si pro ně pěkně skákala tak se pak rozhodla že se raději začneme hodit a nechtěla se mi s diskem vrátit abychom pokračovaly, tak jsme dohromady naházely jen 13 bodů a umístily se na 61. místě ze 70. V DogDartbee jsme byly úspěšnější až moc. Jely se 3 kola po 3 hodech a naházely jsme krásných 180 bodů což nás skoro posunolo až do semifinále, jenže jsme měli shodný počet bodů ještě s jedním závodníkem tak se házel rozstřel, který byl ale nečekaně dlouhý, jelikož jsme obě házely pořád 0, a po devátém opakování se to rozhodlo losem, který jsme prohrály, takže jsme zkončily na krásném 9. místě ze 72. Druhý den jsme se zúčastnily pouze Time Trialu, první hod byl rychlý a Cora ho hned chytila, ale bohužel na druhý se nám nějak nedařilo a když už se povedlo a byl nám uznán tak od druhého rozhodčího byl anulován z důvodu přešlapu a pak už sme to nestihly, takže bohužel. Ale jinak sem celkem spokojená, na to že to byly naše první závody. Máme nové zkušenosti a víme co a jak, jak to chodí a do příště to ještě líp nacvičíme. :) Jinak počasí vyšlo celkem krásný, přes noc trochu pršelo a trochu i v sobotu, ale jinak se vydařilo. Užily jsem si bezvadný výkend, už aby byl další :)


9.9. 2010 

Tento den jsme byly konečně na dogfrisbee semináři, který se konal v Brně na KK Rybníčku pod vedením Verči Otýpkové a Evči Sáňkové. Seminář byl bezvadný, dopoledne jsme jen házeli, naučila sem se pár nových hodů a těm co jsme znala dostala nějaké rady na zlepšení. Po celodopoledním házení, docela i ruce boleli, ale tak po obědě se šlo na práci se psem, projely se dvě kola. S Corou sme se hlavně zaměřily na flipy, na které si čekala až jí disk spadne, tak to trénujeme teď jinak, vaulty Cora nechápala, tak na ně jsme se také zaměřili a už vím jak s ní pracovat a naučit jí aby se mě dotýkala, takže když to vezmu souhrně, tento seminář nám hodně dal a můžeme se posunout o trochu dál. Rozhodně sme si to moc užily a domů dojely úplně zničené :). Potkali jsme pár známých jako Katku s borderkou Sárou a pozanly jsme i nové lidičky jako je Peťa a její borderka Casey, které děkujeme i za fotečky.

 

 

 

 

 


25.9. 2010

Dnešek jsme strávily na výstavišti v Brně kde se konala NVP. Potkaly jsme plno známých jak bordeřích kamarádů, tak i známých z táborů. Cora jako vždy byla dost vyhukaná z tolika lidí tak se snažila nějak schovat (hold máme obě rády klid), ale jinak byla moc šikovná, pohrála si se známýma, nakoupily jsme pár věciček a jelo se domů.


16.9. 2010

Tak po dlouhé době k nám dojela na návštěvu Krita s Orim. Jelikož jsem je pobrala po Brně a jeli jsem k nám tak jsem chilku pobyli doma, kde se konečně i Orimu líbilo :) (když u nás byl naposled byla Cora ještě štěnisko tak byl z ní trochu vyjevený) a pak jsem vyrazili všichni do našich lesů. Procházka se změnila trochu v túru, došli jsem až do Babic a od tam zpátka na Adamov jinou cestou, po cestě zpátky jsme trochu sešli z cesty tak sme to vzali ještě trochu oklikou, ale zase jsem objevila nějaké pěkné místečko, bohužel po bouřce která se tu prohnala na začátku prázdnin je tam hodně popadaných stromů, ale zato krásný skály. Pesani si jako vždy spolu moc nehráli, ale myslím že jsem si to všichni řádně užili a doml se všichni vrátili řádně uťapkaný a unavení.


5.9. 2010

Nastal den D, den zkoušek. Jelikož na zkoušky přijeli i dva psovodi co skládali ZPU1 a neměli hlídačku, ale stopy, tak se nám ze začátku protáhlo čekání, než se stopy vypracovaly a dorazili všichni zpátky. Tak sem s Corou využila trochu volné chvíle a šla si s ní ještě něco zkusit, což udělala tak jak sem byla u ní zvyklá a byla jsem spokojená. Pak už následovalo vlastní skládání zkoušky. S Corou jsme šli na řadu jako první, podala jsem paní rozhodčí hlášení, popřála nám úspěšné složení zkoušky a šlo se na věc. Bohužel Cora najednou nějak úplně vypla a byla duchem nepřítomna. Oční kontakt byl ten tam, na to jak jsem na něj u ní zvyklá na mě ani nemrkla, tahala na vodítku, chůzi u nohy vůbec neměla, šlo to z kopce. Následovalo volno tak to nakonec odběhla a i, podle mě pěkné přivolání měla, přiřazení taky fajn, pak jsem ji měla připnout a najednou byla fuč. Takže následovalo znova přivolání, nebo teda už spíše jen odchycení, ale pokračovaly jsme dál. JEnže bohužel se to nezlepšilo a šlo to pořád hůř a hůř. Od paní rozhodčí jsem dostala nadaný za kde co a bylo jasný že to už nemáme šasnci složit, ale i přes to nám bylo řečeno ať se druhé části zůčastníme. Ta už byla pěkná, v rámci možností, takže nakonec i paní rozhodčí viděla, že připravené jsme byly. Bohužel nám to už k ničemu nepomohlo a zkoušku jsme nesložily. Dost mě to mrzelo, hodeně jsem s Corou na tom pracovala a nakonec to dopadlo takto. No nic začínáme cvičit trochu jinak a rozhodně zkoušku složíme jindy, tto nás nepoloží :).  


2.9. 2010

Tento den jsme jely s Corou do Blanska na plac našeho cvičáku, kde jsme se setkaly s Terou a Codym. Obě jsme s pesanama pocvičily na nadcházející zkoušky, já na ZOPky a Terka na BHčka. Cora šlapala krásně, pěkný oční kontakt měla, chůzi u nohy, polohy, volno i přivolání no prostě byla jsem spokojená. Pak jsme se šli ještě všichni projít do okolního lesíku, kde jsme se potkali snaší kamarádkou ze cvičáku a její setří fenkou. Tak si pesani pěkně poblbli a pohráli. Pár foteček najdete zde.

 

 

 

 

 


29.8. 2010

Tak dneska jsme měli na cvičáku přezkoušení na ZOPky. No děs a hrůza Cora se zase pěkně předvedla. Odložení vůbec ani jendou, já samozřejmě dělala taky plno chyb, dobrý povcit z toho nemám, ale jelikož další zkoušky jsou zas až na jaře což bychom stejně asi moc nepokročily, tak jsem zaplatila startovné a mám na to týden udělat z Cory poslušnýho hafíka :). Ne ona poslušná je zas, tak špatný to nebylo, jen teď nastanou galeje :) aby to bylo tak jak bych si přectavovala. 


28.8. 2010

Tento den jsme si zajely do Brna na kk rybníček společně i s Marťou a Dairou. Zacvičily jsme si pod taktovkou p. Milana Olivy, řekl nám co děláme špatně a co dobře jak to vylepšit atd. Nám s Corou toho moc nevytkl takže asi pracujem správně :).


25.8. 2010

Tak a máme nové krásné logo, které nám udělal Miroslav Mohel, ještě jednou děkuji :)


 24.8. 2010

Dneska za náma dojela Terka s Codym. Udělali jsme si pěkný výšlap obklikou na rozhlednu, kde jsme se pokochali krajinou a dole chvíli poseděli a pokecali. Pak jsme je s Corou šli ještě doprovodit na vlak a unavené šly domů, kde sebou Cora plácla na zem a chrupkala :).


8.8.-15.8. 2010

Tyto dny jsme strávili na LVT ve Svojanově společně s Terkou a Codym a Mirkem se Sindy. Byl to perfektní týden plná prace se psy. Celý den bylo co dělat, ale zase to bylo poskládaný i tak aby si pesani odpočli. Od 6:00 jsme chodily na stopy, které mě velice překvapily jak je Cora v klidu a bez problémů vypracovává a i v lomech, které jsme tam začly cvičit v podobě malých obloučků. V 7:30 byla snídaně, od 9:00 jsme měli poslušnost, u které jsem se učila jak ji přeučit na míček, v 13:00 jsem měla tréning ve frisbee bez psa, naučila jsem se pár nových věcí. Pak měla Cora až od 14:00 agility, u kterého pracovala naplno jen první den a pak to šlo trochu z kopce a nakonec jsme to vzdaly jelikož to prostě nešlo. Od 17:00 jsme chodily na obrany, přesněji asi jen dva dny, páč byla Cora z nich docela vyhukaná jak tam ostatní psi pořád štěkali a ona se tam bála. Ale co se týče obran tak jí to šlo dobře tak uvidíme jestli je nějak budem zkoušet dál. No a aby toho nebylo málo tak ještě v 19:30 jsme měli frisbee s pesanama. U toho byla Cora nejživější a strašně se na to těšila. Během tábora jsme si ještě zkusily flyball a coursing. Flyball by nám asi šel, ale asi se mu věnovcat nebudem no a coursing Cora neběžela ani jednou, buď nechápala co po ní chci nebo ji to prostě nebavilo, což mi osobně moc nevadí. Jinak co se týče ubytování tak jsme spali v malé chajdě bez elektiky, což jsme nevěděli tak baterkama jsme zrovna vybaveni nebyli, ale Mirek jednu měl :). Pesani se nám neservali, buď si hráli nebo jen odpočívali. Jinak poslední a předposlední den se konaly závody, kterých jsme se samozřejmě účastnily. Jeden den byly závody v distanční disciplíně dobfrisbee Minidistance, ve které jsme s Corou vybojovaly 2. místo a další den jsme se zůčastnily závodů v agility v kategorii začátečníci M, kde jsme vybojovaly 3. místo, což mě docela překvapilo, jelikož jsme na agi skoro nechodily a nevěděla jsem jestli Cora vůbec bude chtít běžet :). S táborem jsem spokojená, Cora je unavená, ale myslím si že se ji to taky líbilo :). Fotečky najdete zde, od Terky, od Elišky

   

 

  

 

 

 


31.7. 2010

Tento den se konal na našem cvičáku Srandazávod a následné grilování selete. S Corušou jsme tam odjeli ještě dopoledne, abychom pomohly připravit nějaké věci a samozřejmě se následně zúčasnily závodu. Závodu se zúčastnilo 12 lidí s tím, že někteří pesani šli ještě s jinými páničky. Dráha vypadala tak, že se musel proběhnout tunel a doběhnout k židly na kterou si sedli páníčky a předvedli hospodskou poslušnost u svého pesana s povelama sedni, lehni, vstaň a štěkej. Pak se psům navlíkly ponožky na přední packy a musela se uběhnout určitá část (ponožky mohli spadnout), následovalo řekonání spadlého stromu jako kladiny, doběhnout zvonu k židli a vyslat psa do čtverce, jako u obedience. Vzhledem k tomu že vysílání nikdo neumí tak se mohlo do čtverce cokoliv hodit, aby tam pesani běželi. Tento závod jsme s Corou úspěšně vyhrály a získaly pohár a balíček mlsíků. Po závodě jsme se pustili do již grilovaného selete a náramně si užili zbytek dne v proma společnosti. Cora byla celou dobu se mnou, ale k večeru byla už hodně unavená tak jsme to zabalily a jely směr domov :).


25.7. 2010

Tuto neděli se se cvičákem konala vycházka spojená s trochou cvičení a nácviku stop. Pesani si volně běhali po polích a na chvilku na hřišti se trochu cvičilo. Cora ze začátku ochotně spolupracovala, ale pak se jí trochu moc nechtělo, ale zvládly jsme to. Stopy, ale naopak vyracovala s chutí a zájmem a pěkně ji to šlo.


24.7. 2010

Dnes jsme se zúčastnily Krajské výstavy psů v Brně - Žebětíně v mezitřídě. Coruša byla poslušná, krásně v kruhu běhala a při postoji my málem ukousala prsty, ale s výsledkem jsem spokojená. Získala V2 ze 3. Fotky zde, za část fotek děkujeme Lucce Seďové.

  


10.7. - 17.7. 2010

V sobotu jsme se jely podívat na dogfrisbee závody a podpořit známé závodníky. Jela s náma i Martina s Dairou, den byl náročný a hlavně bylo velké vedro takže to odpovídalo i výkonům v disciplínách. Odpoledne jsme se s Corou zúčastnily aportovací soutěže a vyhrály jsme 2. místo. den to byl náročný, ale okoukla jsem budoucí soupeře a už se těším až s Corou pořádně nacvičíme nějaké disciplíny a zůčastníme se taky.

K večeru jsem odjely ještě na tábor do Heroltic, kam jsme se moc těšily. Týden byl bezvadný, až na to šílené vedro. Byli jsme rozděleni do několika skupin, s Corou jsme byly ve skupině, která se připravovala na ZOPky, bohužel ke zkouškám jsme s Corou nedošly jelikož týden ji velice vyčerpal a jak musela být u všeho u kdejaké hry tak posledních pár dní nechtěla pracovat. Jinak v průběhu týdne se konaly různé přednášky na dominanci, pozitivní motivaci, psí sporty, výživu, klikr, vystavování atd. Vyzkoušeli jsme si vodní záchranařinu tak snad nám příští rok výjde a pojedeme s touto školou k moři. Fotečky zde


9.7. 2010

Tento den jsme strávily na hřišti univerzity obrany v Brně Pisárkách. Zúčasnily jsme se semináře dogfrisbee, naučila jsem se plno hodů a jak správně házet, chce to teda ještě hodně trénovat, ale stojí to za to. Byla jsem z toho nadšená a začnu na sobě pořádně pracovat. Byla tam i část práce se psem tak jsem se taky něco dozvěděla a Coruša si zachytala.


24.-27.6. 2010

Tento prodloužený víkend jsme strávily v Českém ráji v kempu Sedmihorky společně s Codym a Terkou. Konal se tam sraz ruslíků, tak jsme jely jako doprovod. Pro Coru a Codyho to bylo poprvé co spali pod stanem a pro nás paničky vlastně taky, akorát poprvé s hafanama =D. Cesta byla dlouhá, ale Cora si ve vlaku našla kámošku jack russla Koki, tak spolu blbly skoro celou cestu. Pesani se první ráno rozhodli vstávat už 4:45 a začali si hrát, Cora samozřejmě dostala běhací rapl, tak jsme se je chvilku snažily uklidnit, ale i kostičky vydržely asi jen 5 min a začlo to nanovo. Tak jsme nakonec vstaly a šli i s hafanama na prochajdu do blízkého městečka, abychom nakoupily něco na snídani. V pátek proběhlo agility tak jsme si to s Corou konečně zkusily a v sobotu se šlo na túru. Vyšlápli jsme si na Trosky a Hrubou skálu. Na výletě jsme udělali plno krásných foteček, Coruša zalízala do každý skulinky ve skalách a nemohli jsme ji od tam dostat :), ale perfektně se fotila :). Neděle byla krátká, pabalili jsme věci a vydali se na cestu, která byla nekonečně dlouhá.Fotečky

 


23.6. 2010

Dnes mi konečně přišly výsledky z vyšetření dyspalzie kyčelního kloubu s tím nejlepším co mohlo přijít. Výsledek je negativní čili 0/0. Když jsem to u pošty otevřela a vyděla výsledek skákala jsem skoro metr vysoko :D


19.6. 2010

Dnes jsme se jelypodívat na intercanis, který se konal na Brněnském výstavišti. Potkaly jsme zde plno známých: Lucku s Miou a Izi, Janu s Eli, které i holky vystavovaly, pak ještě Martinu s Dairou a Terku s Codym. Samozřejmě si hafani trochu zablbli, pouze teda na vodítkách, ale jim to nevadilo. Pokochaly jsme se jak vystavovat a samozřejmě nakoupily pár věciček, teda ¨koupila jsem jen granulky a k nim jsme dostala skládací křeslo, takže ruce byli stejně plné :).

Odpoledne jsme ještě jely do Modřic na bitvu. Brácha se v ní mlátil tak jsme se jely juknout. Coře se tam moc nelíbilo, byla už utahaná z výstaviště, ale pak se celkem uklidnila. Jakmile začala bitva tak to bylo horší. Střílelo se z děl, ale coruše se jen otočila zády a toše trpěla :/, a byla v klidu měla jsem docela strach jak bude reagovat. Vydrela skoro celou dobu, ale na posledních 10 min toho už na ni bylo opravdu moc a vzala roha. Byla na vodítku takže nezrdhla jen mě táhla co nejdál. Když to skončilo nechtěla se tam ani vrátit, ale pak se mi ji podařilo překecat a bylo to dobrý. Chvilku jsme tam ještě pobyly a pak jely domů, Coruša se v autě vyspinkala, ale doma potom stejně ještě padal :).


12.6. 2010

Tento den jsme si užily u vody v Blansku. Šly jsme lesní cestou, která vedla kolem vody až jsme došly k nádrži, kde na nás čekala krásná voda. Coruši se tam ze začátku moc nechtělo, ale jakmile jsem jí tam hodla frisbíčko tak už pro něj plavala. Zjistila jsem, že ani ve vodě té mojí dračici nestačím, hlavně když jí beru frisbee a plavu dál, nahodí rychlý pohon a hned mě dohoní =D. Pěkně jsme si užily, já nafotila plno foteček.


30.5. 2010

Dnes jsme si udělali s Terkou a Codym procházku okolo jedovnického rybníka. Chvilku sice pršelo, ale to jsme se chovali tak si ty naše potvůrky pořádně pohráli (nejvíc si totiž vyhrají když jsou na vodítkách) a pak jsme se šli projít. Konaly se zrovna závody člunů, tak to tam trochu rachotilo, ale Ciruši to nijak nevadilo, Cody se chvilkama schovával za stromy že nikam nepůjde, ale pak to bylo v pohodě. Psiska si pak ještě zařádili v poli, kde skákali jak zajíci, aby viděli a řádně utahaní jsme se rozjeli domů :). Fotečky od Terky, pár svých přidám v zápětí.


29.5. 2010

Tento den byl ve znamení výstavy. V Boskovicích se pořádala voříškiáda, tak jsme si šli zažádit. Organizace stála celkem za nic, ale tak pořádali to třeťáci z veterinární školy, tak to celkem šlo. Byli jsme přihlášený na všechny soutěže, ale nějak jsme se ze seznamu stratily a já nás musela dohlásit. No co už šli jsme se spíše pobavit, jela s náma i Terka s Codym a Zuzka se Sárou. Dostali jsme nějaké pamlsky a vzorečky různých granulý, viděli jsme ukázku služebního výcviků psů a dogdencing. Počasí se vydařilo, vrátili jsme se trochu přičmoudlí a unavení :)


14.5. 2010

Dnešek byl ve znamení posledního výjezdu v tomto týdnu a ještě rengenu na dysplazii. Jelikož pršelo a Cora usoudila, že přece v dešti nepůjde (vystoupila z auta a jakmile zjistila, že na ni prší zase hopsla zpátky) tak zůstala u mamky v práci (ve škole s postiženými dětmi). Podle zpráv byla velice hodná a poslušná. Pak jsem se k ní přidala a jelikož ji všichni ze školy chtěli vydět tak jsme museli obejít třídy. Děti ji házeli míček a nakonec i ty které se báli se otrkaly. V tělocvičně jsme si s jednou třídou udělali překážkovou dráhu a děti napodobovaly Corušu. Nakonec jsme zašli do poslední třídy, kde byli jen dvě děti a jelikož se jedno z nich nedokáze pořádně hýbat, tak jsme mu Coru položili na nohy, aby ji citil. Kupodivu vydřela Coruš a pěkně ležet ani se neztekala. Byla docela dost unavená, ale zvládli jsme to.

 

No a ve dvě jsme byli objednané na rengen. Měla jsem docela strach jak to dopadne (myšleno výsledek). Cira se trochu zdráhala, aby ji píchli injekci na spaní, ale nakonec se povedlo. Pan doktor mi kde co vysvětlil, což bylo super. Celou dobu jsem byla u toho a po pár snímkách bylo hotovo. Dostala injekci na probuzení a pak si mě zavolal pan doktor, abychom to probrali. Coru jsem chtěla nechat, aby se v klidu probudila, ale jakmile zjistila že jí odcházím sebrala všechny síly a šla za mnou. Výsledek mi přesně neřekl, ale nejhůř by to měli být jedničky tak snad to bude v pohodě. Po cestě k auto šla trochu jak ožralá a když jsme zatočili tak se musela zastavit, aby se srovnala a pak vyrazila. No jo není čemu se divit :). Jakmile jsme dojeli domů dožadovala se papání, tak jsem jí udělala kuřátko s rýží a zeleninou.


13.5. 2010

Další výjezd. Tentokrát autobusový s botanikou a půdoznalstvím. Cora byla samozřejmě se mnou a jak jinak než poslušná a hodná. Je vidět, že cestování máme v kapse :).


11.5. 2010

Tento den jsme zase strávily na terénním cvičení s botanikou po Brně (vyšli jsme v Mariánském údolí) Cora byla poslušná, sice trochu otrávená, přece neházeli jsme míček, ale jinak to bylo celkem super. Počasí nám taky docela vyšlo tak není co dodat.


9.5. 2010

Tak dnešek jsme prožily na Stránské skále, kde se zase po delší době pořádal sraz BC. Psiska si pořádně zařádili, přišlo i pár nových tvář, Lucka Seďová nás naučila pár hodů z frisbee, asi jsme vypadali zajímavě, jelikož na skále se pak objevilo pár lidí a koukali na nás jak na blázny :). Nám to bylo samozřejmě jedno a házeli jsme si dál =). Pár foteček najdete tady.


6.5. 2010

Terénní cvičení na Pálavě s ekologií a Cora byla se mnou. Jeli jsme autobusem od školy a Coruša vzorně ležela celou cestu, když jsme dojeli na místo tak byla trochu túra na Dívčí hrad. Vyjímečně si Cora vystačila skoro sama a neotravovala mě pořád s klacíkama, sice sem tam přišla, ale to se dalo čekat. Bylo tam nádherně pořídila jsem pár pěkních foteček a Coruša se pěkně vylítala. Fotečky zde.


2.5. 2010

Tak dneska nás Terka vzala po cvičáku ke koním do Petrovic. Cora i Coudy byli v autě vzorní, trochu jsme se báli, že budou blbnout. Když jsme dojeli tak Coruša byla ze všech těch pachů trochu mimo, ale na koně neštěkala ani si jich moc nevšímala. Vyválela se v kde čem (taky pak šla do sprchy :-)). Byla skoro pořád navolno, akorát když se převáděli koně tak byla i s Coudym uvázaná, ale jinak v pohodě. Chvíli si dovolovala na jednu klisnu, když jsem jí čistila - asi žárlila. Naštěstí klisna to nějak neřešila, ale po chvíli okřikování skončila Cora uvázaná projistotu. Byli jsme pak i krmit ovce a jelikož začli pořádně bečet, tak Coruša lítala jak ztřeštěná okolo stáje (ohrady) aby byli ticho, tak je trošku prohnala. Jinak to byl super den, snad se tam ještě někdy podíváme. Pár foteček.

 


30.4. 2010

Dneska mi Coruša udělala zase velkou radost. Byli jsme na tanci a cvičily jsme speciální cviky ze zkoušky ZZO. Poblíž tam byla skupina děcek (hledali poklad) a Coruša byla uvázaná u cedule a nacvičovali jsme chování psa krátkodobě přivázaného a ponechaného o samotě. Po dobu byla uvázaná a já schovaná, okolo ní prošli ostatní cvičící a pak to měla ztížený, že se k ní rozběhli děti a začli mlátit do té cedule (podle pokynů k ní měli dojít). Cora měla i náhubek, ale prý si jen lehla a koukala směrem kudy jsem odešla, takže tento cvik máme nacvičený a je to bez problémů.


22.4. -25.4. 2010

Tyto dny jsme prožily na úžasném výcvikovém víkendu v Herolticích na antilovícím víkendu. Sice jsem si tak připadla potom trochu blbě, jelikož Coruša normálně honí auta, kola, děti, běžící lidi atd. a tam s ní nic nechlo. Vedoucí výcviku jezdil okolo nás na čtyřkolce a Coruša se na něj jen koukla a pak dál hypnotizovala mě. Ale i tak to bylo bezva, naučily jsme se jak netahat na vodítku, jak spolu ještě líp pracovat teda hlavně já jak se mám zlepšit. Celý víkend byla Cora na volno ani vodítko jsem nenosila a ostatní pesani na tom byli stejně. Sešla se tam bezva parta jak lidiček tak pesanů, na pokoji jsme byli s Matřou a borderákem Rockym, našima novýma kámošema. Trochu byli rušné večery, nebo teda spíše rána, jelikož kolem 3tí hodiny raní se naši pesani strídali ve štěkání, poprvé se Coruša šíleně lekla, když Rocky začals štěkat, a skočila mi do postele, ale pak to bylo v poho. Jinak ti dva si sedli a suprově vycházeli. Jinak cvičilo se dvarát denně ráno a odpoledne. Cvičilo se přivolání, posiloval se vzat páníčka se psem, museli jsme zdolávat různé překážky. V hodně věcech mě Coruša mile překvapila, zvládla jízdu v kolečku, překonala přepravky naplněné míčkama a plno dalších věcí. Pesani běhali stále na volno sem tam si někdo s někým nesedl, ale během chvilky se vše vyřešilo. Protě bezva víkend a bezva parta lidí i vedoucího týmu. Pokochat se můžete zde na 1. část a zde na 2. část foteček.


19.4. 2010

Dneska jsem si vzala Corušu do školy, kvůli kynologii, která mi bohužel odpadla. Coruša, byla ale zase hodná na cviku z matiky mi ležela pod židlí a spala, akorát jak se blížil konec hodiny tak z okolních učeben, jak zasunovali židle byl slyšet tipický zvuk na který Coruša samozřejmě odpověděla štěkotem, ale nakonec jsem ji umlčela a bylo to v poho. Pak jsme se sešli s Kristou a Orim, prošli jsme se a s Corušou jsme vyrazili do města. A následně do Lužánek, kde jsme se sešli s Marťou a Dairou. Zašli jsme k vodě a já se snažila překecat Corušu, aby se naučila plavat. No trvalo to docela dlouho, ale nakonec se povedlo, měla jsem strašnou radost, že to zvládla a že už se tolik nebojí. Sice je to pořád vyčůraná potvůrka, počká si až to vítr k ní doplave, ale jsem ráda že aspoň kousek zaplave :).  


17.4. 2010

Tak dnešek byl ve znamení celodenní túry. S Corušou jsme dojeli do Blanska a šli směr náš cvičák. Po cestě na nás čekala Terka s Codym a u cvičáku čekal Mirek se Sindy. Ze začátku jsem měla docela strach jak se holky budou k sobě chovat, jelikož na cvičáku, když se Sindy přiblížila ke Corině tak ta moje potvůrka měla vždycky ublížený pohled a pomale se plazila, aby byla z dosahu Sindy. Naštěstí si to holky asi nějak vyříkaly a celá cesta byla bez problémů. Šlo se směr Macocha, zřícenina Blansek a na zpátek přes Obůrku a následně Blansko. Cesta byla pěkná, někdy to spíše vypadalo jako překážková dráha, ale všichni jsme to v pohodě zvládli. Šlo se pořád v lesích, lidí jsme moc nepotkali a náramně jsme si to užili. Na Macoše jsme si dali menší oběd a hafani si spočli a pokračovalo se na Blansek, kde se dělala skupinová fota. Samozřejmě fotečky se dělaly všude kde to stálo za to a hlavně, když si pesani začli hrát. Někdy byl docela problém udělat skupinovku, jelikož Coruška nemá ještě odložení, ale nějak se nám to podařilo. V Obůrce jsme si spočli na hřišti, hafani si hráli a sem tam si i lehli a spočli. Po cestě jsme sem tam potkali nějaký potůček tak se chlupáči osvěžili a v Blansku u vrchní nádrže přehrady si šla Sindy i zaplavat. Bohužel jen ona. Cora a Coudy si smočili jen tlapičky nanejvýš bříško, ale jinak se jim nechtělo. Nakonec jsme se zastavili ještě u přehrady na zmrzku a na všech našich čtyřnohých bylo vidět, že toho mají dost. Mirek s Terkou nás ještě vyprovodili na vlak a pak jsme se všichni rozešli. Hned jak jsme přišli s Corušou dom tam zamířila hned do pokoje, kde sebou flákla do pelíšlu a hned usla.

fotečky od Terkyod Mirka a moje


 11.4. 2010

Dnes mě Coruša mile překvapila, jak dokáže být poslušná. Konaly se totiž u nás na cvičáku zkoušky ZOP a mi přišli pomáhat jako doprovodný pes. Do dnešního dne Coruša neměla odložení ani na krok a najednou to uměla na 2 metry. Docela jsou koukala, cvičila i bez pamlsku, když jsem ji řekla u nohy lehni (musela jsem ji trochu pomoct) tak zůstala ležet do dalšího povelu no a když nás poslala paní rozhodčí na odložení s tím, že můžu být u ní jak daleko chci a průběžně se k ní vracet tak jsem koukala jak Coruša nádherně leží kouká na cvičícího psa Koru (sheltii) a nevstává. Jednou se sice postavila, ale hned jsem ji zase položila a zůstala až do konce. Pak když jsme šli cvičit i do slupiny a bylo skupinové odložení tak zůstala taky ležet. No prostě nádhera.

 

TOPlist