Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

2011

Tak konečně jsem se dostala trochu k úpravě webu, minulý rok je přesunut do podložky aktualit pod názvem 2010 a tady zase začneme od začátku, ať je v tom trochu pořádek. :)


27.12.-2.1.

Tyto dny jsme byli s Corou v Želešicích u Brna, na návštěvě u přítele. Chodili jsme po okolí a prozkoumávali zdejší přírodu. Silvestr byl pro Coru dost stresující, nevěděla kam zalést a bála se každé rany, pár dní po silvestru to bylo že pomalu ani ven nechtěla, no jo no, blbý silvestr, ale jinak jsme si to pěkně užili a nafotili plno fotek :)


18.12. 2011

Tak konečně jsem se dokopala upravit video z obran :). Můžete koutnout zde :)


11.12. 2011

Dneska byl na cvičáku uspořádán srandazávod. Pořádala ho Terka, jelikož ho naposled vyhrála tak jako odměna =D. Trasa byla, nebyla náročná, záleželo na každém hafíkovi jak co zvládá. Výhodu měli jak jsem zjistila majitélé malých psů =D no nevím proč, ale v kolečkách se víc ztratili a tolik nevyskakovali. Já jsme si tento den vychutnávala a fotila jsem plno fotek svým novým foťáčkem, s Corou jsme skončily jako třetí a pak jsme si pěkně poseděli v chatě se zapálenými kamny a popíjeli svařáček :). No byl to pěkný den :) Fotky zde


30.11. 2011

Dneska mi došel, z ČMKU po dlouhém čekání, papír na moji Mezinárodně chráněnou chovatelskou stanici :), takže konečně máme chovku a jmenuje se Satis Sumnium :). Takže teď už jen ty štěňátka a hlavně najít pěkného a vhodného ženicha :).


17.11. 2011

Tento den jsme si udělaly malý výšlap z Adamova do Brna. Cesta byla mrazivá, ale krásné okolí, namrzlé stromečky, kytky atd. Sice byla docela mlha, ale jinak to bylo fajn. Cesta nám trvala něco kolem 4 hodin a vylezlly jsme v Brně v Řečkovicích. Fotečky.


29.10. 2011

Tento svátek jsem strávila s Corou, Vaškem, Terkou, Codym, Pepou a Bastou na našem cvičáku :). Tento den byl dlouho domlouván a moc sem se na Pepu s bastíkem těšila, jelikož k nám měl dojet a měli jsme si vyzkoušet obrany :). No obrany to asi moc nebyly, pesani moc kousat nechtěli, ale myslím si že častějším zkoušením a mohlo by se to zlepšit :). Rozhodně sem si tento den moc užila a myslím si že i Cora i když moc akční to nebylo zas úplný propadák to nebyl. Zkoušeli jsme i hlídačku, ale Cora si s píš chtěla hrát =D a moc to nechápala, revíry ji šly už mnohem lépe až bezvadně takže ty si budeme cvičit a postupně přidávat zástěny. S Terkou si asi navzájem začnem trochu dělat figuranty, aby jsme je trochu rozkousali a možná se pak vydáme na nějaké výcviky trochu víc :). Potom jsme se šli ještě projít do okolního lesa a hafíky ještě proběhat a potom už celkem unavení vyrazili na nádraží, kde nás Terka s Codym opustili a my jeli k nám do Adamova přetáhnout vydea, která brzo zpracuji a nějaké přihodím :). Rozhodně super den se skvělýma lidma :). fotečky zde.

 

 

 

 

 

 

 


21.10. 2011

Tak dnes mi došel email s výsledky genetických testů Corušky :). Moc moc pěkně se četly, když se tak vidělo slovíčko NORMAL. Takže Cora je oficiálně DNA CEA NORMAL :), mám z ní šílenou radost z miláčka mýho chlupatýho :)


16.10. 2011

Dnes se konaly zkoušky BH na hřišti v Holštejně. S Corou jsme se jely jen podívat a podpořit Terku s Codym :). Hned od rána to byla akční cesta :) dorazila jsme s Corou do Blanska, kde nás Terka nabrala a že jedem ještě natankovat no bohužel tak sme nedorazily a pro benzín šly pěšky =D autí zůstalo na cestě do Ráječka a mi tlapkaly =D. Ještě, že jsme dojeli, abychom se nemuseli honit a tak díky víkendovým vlakům jsme měly tak hodinu a půl. tak pesani se po ránu prošli a my měli fajn zážitek =D. Do Holštejna jsme dorazili akorát a za chvíli byl už nástup. Pak probíhalo přezkoušení a byla docela dost zima tak byli všichni trochu přimrzlí jak psi tak pánici :). No nakonec jsem nastoupila i s Corou, ale jen do počtu, takže jsem su zkoušku zkusily nanečisto :) a příště už půjdem na ostro :). Po skončení jsem chvíli poseděli v místní hospůdce, kde se sepisovaly výsledky a pak vyrazili s Terkou, Codym a Mirkem se Sindy na procházku do Baldovce, příroda krásná a psiska se pěkně vylítali a po dlouhé době byli zase fajn smečka :).


5.10. 2011

V neděli jsme byly s Corou na cvičáku a zkusily jsme si tak trochu zkoušku BH nanečisto. No tak trochu jsem uznala, že to asi raději ještě necháme, navíc jsem to hodila za hlavu kvůli PP, že ho máme na plemené knize a s Corou jsem moc necvičila a po nedělním zkušení to opravdu asi nepůjde. Cora si myslí, že když k ní stojím zády tak si ji nevšímám a z odložení odchází a tak celkově to nebylo nic moc. Na zkoušku se, ale určitě chci jít podívat a podpořít Terku s Codym :-). Jinak jsme s Terkou na cvičáku ještě upravily všechny možné překážky na agility, takže si můžem začít trénovat =D. Velké ambice nemáme, spíš jen tak pro radost a možná na nějaké neoficiální víc asi ne :).


25.9. 2011

Tak a máme to za sebou :). Dnes jsem byla s Corou na bonitaci ve Zbraslavi u Brna. Doprovod nám jak jinak dělala Terka a Cody :). Cestu jsem zvládli skvěle a v pořádku dojelu docela dost v předstihu, ale první jsem tam nebyli a aspoň jsme mohli hafíky pěkně vyvenčit. Následovala přejímka, kde se rozdaly čísla na pořadí a šlo se čekat :). Během čekání jsem nechala Coruši odebrat krev na genetické vyšetření CEA, Coruška byla moc statečná a pak už se pomalu blížil náš čas. Bonitace probíhala v areálu MSKS, kde na cvičáku vedle probíhal normálně výcvik obran a to znamenalo i bouchání biče. No Cora byla z toho trošku mimo, a když jsme přišly na řadu, tak při prvním běhu, abychom se předvedly chtěla do domečku tak se snažila utéct, podruhé hledala Terku no a nakonec jsme si to zaběhly ještě jednou a to už bylo v pořádku na to, aby nás mohli posoudit. Předtím se ji samozřejmě koukali na zoubky :). Paní posuzovatelce Grygarové se Cora moc líbila, a říkala že děláme chybu, když nejezdíme vystavovat, což mě docela potěšilo :). No ale abych to zakončila, Corušku uznali jako chovnou s jednou jedinou vadou, kterou prý jako vadu brát nemám =D, a to takovou že má světlejší očička :). Ale je to jen lehlá a mě nijak nevadí :). Rozhodně mě jejich hodnocení moc potěšilo a kdo ví třeba se objevíme i na nějaké výstavě :). Cora byla bezvadná a jsem ráda mám :). Potom jsme si pobalili věci a jeli jsem směr domov, po cestě jsem zaparkovali v Rosicích a šli se s hafanama ještě projít :). Dnešní den se moc moc vydařil a jsem moc spokojená :). Fotečky :)

 

 

 


16.9. 2011

Tak konečně jsem se dočkala :) malá háďata se pomalinku začala líhnout já jsem strašně spokojená, že se mi to podařilo a sou malý hadíci :). Kdyby někdo měl zájem tak mi napište více o hadech se dozvíte zde.

 

 

 

 

 

 

 


15.9. 2011

Dneska jsme strávily den u koníků, kam jsme jeli za Terkou s Codym :), Cora samozřejmě jak jinak hafala na to velké čtyřnohé zvíře, ale to už je asi u ní zvykem a možná někdy příjde na to, že ji nic neudělají. Ale rozhodně jsem si den užila s prací okolo koníků a pak bezvadnou vyjížďou po okolí. :)


4.9. 2011

Tááááááák a máme tooooooooooooo =D. Dneska se u nás na cvičáku konaly zkoušky ZZO. Pilně jsme s Corou cvičily a vyplatilo se :). Jsem na ni strašně hrdá a havně moc spokojená že už to máme za sebou :) a hlavně spokojená s tím jak pěkně nám to dnes šlo. Coruša pěkně vnímala, samozřejmě chybky se našly, ale to byly spíše nepřesnosti takže nejmíň bodů jsme měli za odložení za pochudu jelikož se Coruška vyvalila a pak si nechtěla stoupnout a dostaly jsme 7 bodů jinak pak už tam byli devítky osmička a desítky. No prostě jsme nadmíru spokojená a výsledek byl že jsme prospěli na V7BORNĚ. Dokonce jsem ji sice na podruhé, ale odvolala od míče při speciálních cvicích, což sem ani nedoufala a moc mě to překvapilo. Fotečky zde :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


28.8. 2011

Tak dneska jsem poprvé vedla u nás na cvičáku hodinu štěňat. No popravdě asi to nestálo za moc =D, po chvíli jsem nevěděla moc co s něma, ale tak doufám, že si nebude nikdo stěžovat a příště to bude lepší. Měla jsem tam asi 6 štěňat takže počet zas nebyl tak závratný jako když jsem chodila do štěňat s Coruškou. Tak jsem si zkusili nějakou chůzi, obraty, polohy a hlavně vě většině případů, aby štěnda vůbec trochu vnímala a pak se je pokusit pustit si pohrát, jelikož je tam pár trošku problémovějších pejsků, ale zvládlo se to a nic se neporvalo :) jen Coruša trochu žárlila, že se věnuji i cízím pejskům a ona sedí a kouká za plotem, ale v dospělácích jsem jí to vynahradila a ona mě moc potěšila a nádherně cvičila, takže jsem dnes na ní byla moc pyšná a těším se na blížící se zkoušky :). 


27.8. 2011

Konečně dlouho očekávaný sraz borderek se uskutečnil. Z očekávaného velkého množství hafíků, nás šla jen sestava 6 pejsků a 7 lidiček. Z toho dva hafíci byli jiného plemene a to náš kamarád Cody s paničkou Terkou a pak Bastien s Pepou. Jinak z borderek se ukázala Eli s Jančou, Megii s Katkou a pak naši nový kamarádi Artuš s Verčou a Lukim :). sraz podle mého se podařil. Šli jsem z Adamova přes Vranov na Babí lom a od tam přes Lelekovice a Utěchov zpět do Adamova. Celková trasa okolo 20 km. Pesani běhali pěkně volně, žádné šarvátky se neobjevily, počasí nám krásně vyšlo a i rybník na schlazení se našel. Cesta nám krásně ubíhala, pěkně jsem si všichni povídali a nakonec jsem všichni shodnotili, že bylo fajn jen v tak malém počtu. Po cestě se samozřejmě fotilo, byli pokusy o společné fotečky, ale sem tam se i nějaká podařila :). Rozgodně tento den stál za to a všem zúčastněním děkuji za bezva den :) a těším se na další shledání :). Naše fotečky zde.

 

 

 

 

 

 

 


26.8. 2011

Teď trochu něco z nepsího světa. Už je to nějaký čas ale 9.7. 2011 mi Flo nakladla 13 vajíček, nechtěla jsme o tom moc mluvit, jelikož je stím trochu práce a sama jsem nevěděla jak to dopadne, ale je to už nějaká doba a vajíčka jsou stále krásná a pomalu se začínám připravovat na malé hadíky :). Takže kdo z vás by měl zájem mít doma jednu nebo i více užovek černých tak se ozvěte, pár informací o jejich chodu najdete v sekci domácí kamarádi a podsekci Flo a Sly. Samozřejmě ráda, odpovím na jakékoliv případné dotazy a pokud budu vědět ráda poradím :) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


26.8. 2011

Dneska jsme absolvovali s Corou vyšetření oček na blížící se bonitaci. I když se to Coře moc nelíbylo, byla statečná a vyšetření nám dopadla dobře, takže se můžem těšit na bonitaci a přihláška je poslaná :). Chvilku jsme pocourali po Brně a pak jeli domů, kde jsem po cestě ještě nakoupila a pak se Coruš mohla konečně vykoupat v řece :), bylo na ni vidět, že už je jí dobře a je pěkně schlazená, nosila mi klacík a než jsem se stačila pro něj ohnout už byla zas ve vodě :). Vidět spokojenost na jejich očkách je asi ta největší radost :).


15.-21.8. 2011

Tento týden jsme společně s Vaškem strávili v Ústí nad Labem. Ústí je pěkné, líbí se mi jak všude koukají skály. Cesta byla dlouhá, ale Cora byla moc šikovná a celou cestu v klidu prospala a nebo se jen koukala, ale vůbec neotravovala. V Ústí nás přivítal déšť a tak jsem co nejrychleji chtěli dojít do bytu, kde jsem prošmejdili kde co, abychom věděli co pokoupit, Corušce jsem rozbalila její věci, hlavně deku, aby si měla kam hajnout a vyrazili jsme na nákup. Když jsem se vrátili, Coruša byla šťastná, že jsem zase spolu a po zbytek dne mě po byě pronásledovala, abych ji zase někam neutekla :). Další den jsme vyrazili do zoo, kam jsem šli pěšky a po cestě byla i střelnice, kde zrovna trochu cvičili. Cora byla na volno, po první ráně se na mě koukla, ale já nic tak si tlapkala dál, sice byla trochu víc ve střehu, ale cestu vzládla bez toho aniž by se moc bála, tak jsem byla, že se nesnaží zdrhnout :). Zoo byla moc pěkná, Cora sice na kde co štěkala, ale dalo se to zvládnout a tolik nerušit místní obyvatele. Pak jsem tam objevili makety zvířat, jako na blbnutí pro děti, tak jsme to samozřejmě využili na focení a pózování =D. domů jsem dorazili unavení a Cora hned vytuhla. Následně jsem se byli podívat na Větruši, ale hlavní cíl byl Vaňovský vodopád, kam jsem se moc těšila :) a moc se nám líbil. Navštívili jsem i Střekovskou vyhlídku kam jsme šli dvakrát, ale jendou nás zastihli přívalový deště a bouřka tak jsme měli pak co ždímat :). jinak jsme chodili tak různě po okolí, Cora se několikrát vykoupala v Labi, no a pak následovala zase cesta do našich domovů. Dovolená byla fajn a myslím, že jsem si ji všichni fajn užili :).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


13.8. 2011

Na cvičáku se konalo grilování :). Samozřejmě jsme nemohly s Corou chybět a tak jsem půl dne strávily na cvičáku, abychom trochu zabrigádničily nebo spíš já a pak pokecaly s fajn lidma :). No a jelikož jsme s Terkou projevily trcohu zájem o klíčky od vičáku, abychom si mohli chodit jen tak cvičit tak jsme je tento den dostali a chtě nechtě se znás trochu staly výcvikářky a za 14 dní mám svoji první hodinku štěňat, tak snad to nějak půjde :)


7.8, 2011

Tento den jsme jeli i s Terkou a Codym na seminář obedience, který vedla Lucka Gabrielová, majitelka Corušinýho taťky :). Seminář se konal v Pohořelicích. Bylo to velice poučné a hodně mi to dalo, hlavně elán do dalšího cvičení. Plno malých drobností co jsme se dozvěděli, nad kterýma nikdo nepřemýšlí, ale po zamyšlení by to mohlo hodně pomoci při dalším výcviku. Počasí se celekem vydařilo, sem tam pršelo, ale to jsme zalezli a poslouchlai teorii. Jinak utvrdilo nás to, že od září začneme chodit na kurz obedience k Lucce a moc se těším na další cvičení :). Fotečky zde :)

 


29.7. 2011

Tak překvapivě zase s Terkou a Codym jsme vyrazili tentokrát na celodenní výlet, nebo spíš túru okolo 30 km =D. Vybrali jsem si Rakovecké údolí a tak jsme dojeli do Jedovnic a od tam jsem šli pěšky, počasí se náramně vydařilo. Cíl jsme určení neměli, jen jsem nikam nespěchali a tak jsme šli zrovna kam nás rozcestník zavedl a co se nám zdálo zajímavé :). Byli jsem se podívat na zřícenině hradu Kuchlov, no zříceníně, my tam nenašli ani známku po tom že tam někdy něco stálo =D. Nakonec jsme dorazili do Kulířova a od tam jelikož už se chýlilo k večeru a do tmy bychom domů nedorazli a hlavně už jsme byli všichni unavení, jsme si počkali na autobus a jeli do Blanska. Domů jsem dorazili až kolem desáté večerní a všichni jsem padli =D. Ale den byl náramně vydařený, psisa si lítala po lese, mi fotili a fotili, jak jinak, že =D. U Kulířova jsme v ječmenu potkali kobylu s hříbětem, tak to bychom nebyli mi nezastavit se tam s němi :). Hřebeček byl docela oprsklý a hafanů se nebál. Codyho chtěl oňufat, Cora se raděj schovávala, ale pak uznala že už dost a začala štěkat a trochu ho vylekala, ale nikdo nepřišel k úhoně a hřebečkovi to na odvaze neubralo =D. No prostě krásný den se super kamarády :). Fotky zde a od Terky zde.

 


26.7. 2011

Trochu jsme si zase zavýletovali s Terkou a Codym. Dorazili k nám do Adamova a vyrazili jsme do Babic a z nich pak na Býčí skálu. Trasa byla docela krátká, ale na odpoledne to stačilo :)


23.7. 2011

Dneska tak trochu nečekaně jsme se s Corou sebraly a jely za Terkou a Codym do Petrovic ke koním, kde jsme chvilku pobyly a pak jsme se všichni vydali na prochajdu kolem Suchdola. Počasí bylo fajn a tak jsem se zastavili u rybníčku, kde se Coruša vyčvachtala a pak jsme šli dál do Pustého žlebu a zpět do Suchdola. Po cestě jsem samozřejmě vyfotily plno fotek, pokecaly jak jen to šlo a psiska se vylítali. Po delší době zase super výlet, který stál za to :). Fotky od Terky a další od nás zde :).

 

 

 

 

 

 

 


16.-17.7. 2011

Nastal víkend Brněnských psích dní :). V sobotu jsme byly s Corušou jen na kukandě, podpořit Terku s Codym na voříškiádě a pomoct s organizací, ale v neděli jsme si i zazávodily v dog dartbee, kde se nám bohužel, ale vůbec nedařilo :(. Když jsem to špatně nehodila a neletělo to mimoterč tak si to zas Cora odpinkla a nebo srazila na zem, takže bohužel jsme skončily s celkovým skóre nula :(. Ae Coru to bavilo, když jsme se jen tak rozcvičovaly, krasně je chytala a nosila mi zpět, ale co už. Víkend jsme si užily i když byl horký a hlavně Cora vyhledávala všude možně stín a nebo sama zalízala do svého stanu, který si velice chránila, před cizími pejsky. Máme i pár nafocených foteček za které děkujeme Katce Vašíčkové.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


26.6. 2011

Jako vždy jsme nemohly chybět na intercanis. Tentokrát jsme navštívily nedělní výstavy a samozřejmě i obchůdky atd. Byly jsme se podívat na koníky, na které Cora ze začátku jako vždy štěkala, ale pak je raděj začala ingnorovat. Jinak průběžně cvičíme, trochu se připravujem na blížící se závody ve frisbee a samozřejmě na zkoušky, které nás čekají v září, s tím je i spojený letní soustředění obedience, ve které vkládám naděje, že se něco nového naučíme a pomůže nám to i v dalším cvičení :).


17-20.6. 2011

Tento víkend byl ve znamení velkého cestování. V pátek jsme s Corušou přenocovali zase jednou ve Vyškově a další den se už ve třech vydali na cestu. Jelo se do Louček nad Odrou, kam jsme jeli pomáhat s agility závodama. Nocovali jsme ve stanu a jelikož závody byli v neděli tak jsme odjížděli až v pondělí, aby jsme pomohli poklidit atd. Jeli jsme sice jenom pomáhat, ale nakonec jsme se tak trochu i závodů zúčastnili, že prý to máme zkusit. Agi překážky sice Cora zná, ale spíše jen tak namátkově a skočky jsou pro ni jednoduší většinou podbíhat něž je skákat, přeci jen je to rychlejší =D. Ale tak sem tam průběhu různých prohlídek závodníků, jsem se Coru aspoň na rychlo pokusila naučit skočky skákat :). Jelikož výška byla u začátečníků upravena tak to po chvíli zas takový problém nebyl, aby je přeci jen skákat začala :). Ale kámen úrazu je, že jakmile máme sebou někoho, kdo více patří k nám, třeba můj přítel, tak Cora prostě raději než aby dělala to co má jde na návštěvu :(. V jumpingu mi neskočila ani jednu skočku, tunel už se ji líbil, ale jakmile jím proběhla vzala kramle. Takže jsme skončily dřív než jsme začaly. V agility sem si myslela, že už to bude lepší, Vaškovi jsem řekla ať se tak trochu schová. První skočka krásná, tunel paráda, ale proč jít na další skočku a pokusit se závod dokončit, když celý plac voní po známé osobě, která stopovala čas, a ona nikde není tak se vydala hledat a našla. To ten čumáček použije, ale na stopě? no..... Ale jinak víkend byl fajn potkali jsme pár známých jako Markétu s Shanoon co známe z LVT a Jitku s Angie. My si zkusily zazávodit, ale jak je vidět budem muset nějak vymyslet a Corušu naučit, že cvičit se dá i za přítomnosti našich nejbližších :). Pár fotek zde :).

 

 

 

 

 

 


5.6. 2011

Tak a už je to v kapse jupíííííííííííííííííííííí. Konečně máme za sebou úspěšně složené zkoušky ZOP. Samozřejmě jak jinak bez nervozity se to neobešlo, ale nakonec se povedlo. Cora umí chodit líp, to vím, ale jsem ráda že se předvědla aspoň tak jak se předvědla a já že jsem možná tolik neblbla a zbytečně nám to nekazila. Paradoxně plný počet bodů jsme dostaly za odložení, čehož jsem se v obou případech strašně bála, poprvé okolo Cory projížděl kočárek, Cora se po něm samozřejmě pořád otáčela, ale neodešla zůstala!!!!! :) a pak ve skupině se jí něco nelíbilo, koukala pořád do stromů a štěkala už před odložením a pak na něm. Jen jsem viděla jak po mě pokukuje a štěká takovým tím svým štěkotem pojď něco dělat už mě to tu nebaví, do toho přidala ocásek tak jsem jen viděla jak si tam pobíhá ze strany na stranu a modlila jsem se, aby paní rozhodčí už řekla jděte ke psům. Dále tak samozřejmě za přenášení. Zbytek cviků už byly s chybkama menšíma, většíma, no máme co pilovat, ale na úspěšné ukončení se známkou dobrá to stačilo, což jsem strašně ráda. Paní rozhodčí Nalezená, byla moc milá jako vždy a my víme zase kde víc zabrat, aby to příště na nějaké další zkoušce bylo už lepší. :) Fotečky za které děkujem Monče Maršálkové a Katce Blažkové zde :).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


27.-30.5. 2011

Další víkend ve Vyškově. Samozřejmě zase bezvadný. Tentokrát jsem se s Coru brouzdala na prochajdě jen já, ale tak sme to spojily se stopou, jelikož je tam plno příležitostí což u nás není tak jsme toho musely využít. Trochu jsme se pocvičily na nadcházejíci ZOPky a pak se vydaly k rybníkům, kde si Coruš zase zaskákala z loďky a já nafotila plno foteček, které bzro přidám.


26.5. 2011

Konečně jsem přidala sekci videa, postupně budu videjka přidávat :)


10.5. 2011

Ve škole jsem musela tento den jet na výjezd z předmětu pěstování rostlin a Corušku jsem si po domluvě mohla vzít sebou. Jelo se do Velešovic do zemědělského podniku, v podstatě to vypadalo tak, že jsme dojeli autobusama na pole, vystoupili, bylo nám řečeno toto je řepka, má výnos tolik a tolik, ošetřeno tím a tím atd. Coru i mě výjezd vůbec nebavil, jak se dalo předpokládat, ale tak byla se mnou a odpoledne po chvíli ještě strávené ve škole jsme zalezli do Lužánek v Brně, kde jsme si hrály. Na výjezdě byla hodná, kromě občasného štěkání na traktor nebo co viděla.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


22 - 25.4. 2011

Tento víkend jsme strávili na návštěvě Vyškově. V sobotu bylo, krásně a tak jsme vyrazili na procházku k rybníků :). Vašek vzal i Samanthu, tak i malá se pěkně prošla a Cora se i vykoupala :). Na rybníku byla přivázaná u kraje loďka, tak jsem ji hned využila, aby na ni Cora vlezla, nakonec vyskočila i na vyší část kde se sedává a koukala, tak jsem využila příležitosti a hodila ji do vody klacík, co bude dělat. No a Coruška překvapila, z ničeho nic hopla do vody =D. Do vody sice vleze ale je opatrná tak jsem docela koukala a hlavně ji to bavilo, ptorože doplavala pro klacík a zpátky na loďku a hned připravená na skákání =D. Prostě super :), se nakonec přeci jen někdy zůčastníme skoků do vody =D. Pár foteček tady :)


17.4. 2011

Tento den se konaly na našem cvičáku zkoušky ZZO, na které jsem nás s Corou přihlásila. Pilně jsme cvičily, přezkoušení, které dvakrát proběhlo, bylo fajn a já měla pocit, že jsme připravení s zkoušku hravo zvládnem. Bohužel já jsem asi velký nervák co se týče zkoušek s Corou a ona to ze mě až moc cítí. Nastoupily jsme, podala jsem hlášení a začlo se, bohužel Cora už od hlášení byla neposedná, roztržitá a nedokázala v klidu sedět, což se i projevilo na našich cvicích, já nasekala plno chyb též, protože jsem věděla že je zle, jelikož na mě nekouká jak jsem zvyklá u chůze a to se s ní pak moc dělat nedá. Pan rozhodčí mě stále upozorňoval na moje chyby a já je dělala stále, což i to nám přispělo k tomu, že nám to o pár bodíku uteklo. I když pan rozhodčí byl moc hodný a snažil se nám dát bodík kde se dalo, což já bych nám nedala ani tu půlku z toho co jsem dostaly. Fotky za které děkujem Monice Maršálkové zde.

 

 

 

 

 

 

 

 


9.4. 2011

Dnešní den jsme strávili společně s Vaškem v Brně a z toho půl dne na semináři dog strechingu, který vedla Verča Otýpková. Ve vlaku na cestě do Brna jsme se setkali i s Terkou a Codym, kteří se jeli také vzdělávat. Seminář byl co se týče fyzické námahy nenáročný. Pejsci se měli uklidnit a relaxovat. Což možná v našem případě bylo náročnější než někde běhat. na Coru jsme byli dva, Vašek ji drbkal za ouškama, oba jsme ji uklidňovali a snažili se s ní nějak pracovat. Coruš byla docela napjatá a nedokázala se pořádně uvolnit, ale pro nás byl i úspěch, že dokázala pak pěkně ležet a docela snad i odpočívat s tím, že jsem ji protahovala tlapky a svaly tak jak nám bylo říkáno. Seminář byl fajn, všichni cvičili zároveň a pak Verča každého oběšla a případně poupravila naše chyby a individuálně poradila třeba i jinou možnost provedení, aby to hafanovi sedělo. Ve volné chvilce jsem si s Corou i pocvičila poslušnost. Po skončení semináře jela Terka s Codym ještě do zoo a my se vydali jen na procházku do parku. Domů jsme dojeli až k večeru a Cora hned jak jsme došly zalezla pod stůl a chrupkala, no jo byl to náročný den :). Za fotky děkuji Petře Matrečkové .

 

 


3.4. 2011

Dnes se na našem cvičáku konalo přezkoušení na blížící se zkoušky ZZO. Cora cvičila moc pěkně a s radostí, úplně mě navnadila. e to zvládnem. Jen s odložením to bude boj asi vždy :(, Coruška se mi na něm nudí, tak poblíž byl klacík tak se pro něj natáhla a následně si i sedla. No nic příští týden to vysbíráme a třeba to projde :). Jinak jsem z ná měla radost :).


27.3. 2011

Tento den jsme se rozhodli si udělat menší výšlap. Šli jsme v malé skupince tvořená mnou, Corou, mým přítelem a jeho rodinným mazlíkem Samanthou (pudlík). Jelikož Samantha není zvyklá tlapkat, tak pro jistotu se naní vzla i taška, ale Samantha, překvapila a vše krásně utlapkala sama :). Šli jsme z Brna- Řečkovice směrem na Soběšice, kde jsme se zastavili na rozhledně, pokochali se okolím, Coruša se trochu zase socializovala, jelikož rozhledna byla udělaná z děrovaného pletiva a cesta dolů se ji moc nelíbila, ale nakonec pomocí pamlsků to zvládla bravurně :). Pak se šlo přes Pánskou Líchu, kde jsme viděli plno koníků, do Obřan. Jelikož se nám ještě nechtělo rozutíkat se domů, tak jsme se šli ještě kouknout na ovečky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


20.3. 2011

Dnes jsme měly jet na seminář dogfrisbee, bohužel pro nepřízeň počasí byl zrušen, Tak jsme si s Corou šli pocvičit sami.


14.3. 2011

Dnešní krásný den jsme podnikly haló akci :). Terka mi zavolala, že zdrhá ze školy a jestli mám čas, že vypadnem s hafíkama =D, jak jinak čas jsem měla a tak rychle obléct a hurá na vlak přisednout k Terce a pro Coudíka a rychle do lesů =D. Po cestě tekl potůček a v jednom kousku se z něj utvořil trošku jezírko tak Coruša si zaplavala pro klacíky, pak se následně válela, no prostě psiska nebo hlavně Cora si prochajdu vyloženě užívala :) a my jako paničky samozřejmě také, podrbaly jsme kde co no prostě super výlet :) a samozřejmě i pár fotek se utvořilo zde =D.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


1.3. 2011

Tak dneska oslavila Coruša své druhé narozeniny. Už je to velká holka, která ví jak na nás a má to pěkně ošéfovaný :) Dárečky nějaké dostane, ale trochu později, jelikož má línou paničku, která si to nenačasovala a ty disky fakt ještě neobjednala =D.  


27.2. 2011

Konečně jsme se po delší době objevily na cvičáku. Pomalu to vypadalo, že malá pauza i prospěla a Cora cvičila s chutí a jak vyměněná :). Pěkně zůstala odložená a my se procházeli všichni do kolečka, tak kolem ní prošlo i plno lidiček. Celou dobu na mě koukala, i skočku skočila vyšší než normálně a to bez dotyku :), pak se cvičilo jako na zkouškách. Takže pěkně ve dvojicích jeden odložený a druhý cvičící. Byly jsme pochváleni a bylo nám řečeno, že se hlásíme na zkoušky =D, jakobych to nevěděla, že se hlásíme určitě =D, ale tak pochvala se cenní :) a potěší :), tak na zkoušky cvičit a pokořit je konečně =D. Jinak jsme zkoušeli na konci ještě hlídačku. No Cora to moc nechápala co to má dělat. Ze začátku ji cvičitel se snažil nějak vyprovokovat, ale Cora spíš začala vrtět ocasem =D, pak se snažila sundat košík, tak se šlo na to jinak. Koš dolů a povelem ať štěká na cvičitele, ten hend odběhl a Cora dostala pochvalu :). Na konci ale udělala to, že od tašky vstala a místo aby šla po cvičiteli tak začala couvat, tak to mě pobavilo :). Ale tak budem cvičit a taky to pokoříme =D.


26.2. 2011

Tak jelikož si Cora minulý týden v sobotu rozřízla trošku na procházce polštářek na pacce, tak jsme se snažila aby měla trochu klidový režim a moc běhání po venku nebylo. Ale samožřejmě s borderkou bez vybití je to trochu těžké, tak jsme cvičily hodně doma a daly jsme se konečně pořádně na ten náš zrádný apotr. Cvičily jsme pomocí kliku a aby pochopila podstatu cviku nám stačily tři dny, kdy jsem to rozfázvala. Protože mi činku nechtěla vůbec nosit tak kdykoliv se jí dotkla dostala mlsík tak po chvíli to bezvadně pochopila o co mi asi jde, tak jsme přitížily a tak jsem to začala házet a pěkně mi to nosila. No a do třetice všeho nejtěžšího, aby pochopila že chci, aby seděla a činku držela. U tohoto se mi Cora nejvíce vztekla, a vymýšlela vše možné a hlavně to co má už ozkoušené a s klikrem spojené =D. No trochu to trvalo, ale nakonec se podařilo. JUPÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ. Takže už máme aport, teď už jen pilovat drobnosti a můžem vyrazit na zkoušky :).  


25.2. 2011

Dneska k nám dorazila zase Terka s Codym, tak jsme vyrazili na menší procházku do mrazů :). Cora byla v sedmím nebi, že vidí Codyho a hned u vlaku ho okusovala a začala lítat :). Takovou radost měla, že může blbout :) (kvůli pacce nemohla a nebyli jsme ani na cvičáku). Po prochajdě a trochu procvičení povelů jsme zavítali k nám, kde se Cody seznámil s naším kocourem, který má vše na háku a vůbec neřešil že je tu další pes :) a Cody si ho ani moc nevšímal :). Coruša dostala amok a začala tu lítat z místnosti do místnosti jak zběsilá a pořád se snažila vyprovokovat Codyho ke hraní což se jí moc nedařilo :) ale i tak to bylo super :).


10.2. 2011

Tak konečně jsme si udělali s Terkou s Codym a Mirkem se Sindy zase nějakou pořádnou prochajdu. Dojeli za náma do Adamova a pak se šlo do Vranova tam jsme to vzali směrem na Babí lom, dále přes Lelekovice a Utěchov zpátky do Adamova. cesta na Babí lom byla nádherná, šlo se po hřebeni a všude samé skály, takže psiska byla velice šťastná, že je pořád stavíme do pozic na focení, ale tak přežily :). Plno fotek se udělalo a psiska se náramně vyběhala a unavila stejně jak jejich páníčci :). Celkem jsme ušli asi něco kolem 20km a psiska samozřejmě víc jak pobíhala tam i zpátky :). Ale tak tyto procházky mi můžem a brzo se těšíme na další :). Fotečky zde, od Terky a od Mirka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


5.2. 2011

Tento den byl ve znamení DUO CACIBu. S Corou jsme vyrazily zase na výstaviště, okouknout stánečky, psíky a pozdravit známé a samozřejmě jsme pokoupily pár dobrůtek bez, kterých přeci nejde odejít :)


29.1. 2011

Konala se Výroční členská schůze našeho cvičáku. Samozřejmě jsem nemohla chybět, akorát Cora musela zůstat doma. Bylo to fajn posezení a vyřešení pár věcí okolo řízení našeho klubu, proběhlo pasování nových psovodů (ti co složili se psi prní zkoušku), s Terkou jsme byly odhlasovány jako kronikářky, tak budem zvěčňovat dění v klubu. Probíral se výcvik, jak ho co nejlépe zlepšit a pomoct hlavně těm co mají s hafíkama nějaký cíle, což určitě s Corou využijem ať se trochu i posunem dál :). 


 

TOPlist