Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Aktivity

Aktivity

Sportovní kynologie

S Corou se věnuji hlavně posušnosti, navštěvujeme KK Blansko, ale cvičíme i hodně sami a nebo se snažíme účastnit různých výcvikových víkendů či táborů. Už toho dost umíme a ráda bych s ní do budoucna skládala různé zkoušky. Co se týče obran, tak zatím asi moc nevím jak to s něma dopadne, když byla menší tak jsme byli na jendnom výcvikovém dnu a tam ji to davilo, ale teď na LVT ve Svojanově z toho byla dost vyhukaná, spíše z ostatních psů, tak možná se o ě ještě někdy pokusíme, ale individuálně a uvidíme jak to s něma dopadne. No a v neposlední řadě tu jsou stopy. Na táboře jsem koukala, jak je Cora umí bez problému a v klidu vypracovávat, že mě to hodně nakoplo, abychom v tom pokračovaly. Když už věděla, že jde stopovat tak byla jak utržená z řetězu jak se na ně těšila, ale na stopě se sklidnila a niam nespěchala, takže se jim začneme intenzivněji věnovat.
 
  
  

Dogfrisbee

Tento sport nás obě uchvátil ze všeho nejvíce a začínáme se mu pořádně věnovat. Zatím teda jen trénujeme, ale příští rok bych ráda zkusila už nějaké ty závody. Cora je po disách jak divá a chytá je s nadšením a naplno. Na LVT ve Svojanově jsme začaly trénovat flipy (psí salto), overy (skoky psa přes různé části psovoda), volty (pes se odráží od těla psovoda) zatím Cora moc nechápe, že se má ode mě odrazit, ale budem to pilovat.
 
 

Dogdancing

Tanec bereme spíše jako zábavu, Cora umí různé triky a baví ji to, ale asi nějak zvlášť se tomuto sportu věnovat nebudeme. Určitě nám některé figury budou dobré do frisbee, takže sem tam něco trénujeme.
 
 

Flyball

Tento sport jsme si poprvé vyzkoušely na LVT. Cora je do míčků blázen, ale tam ji to moc nešlo a míčky nechtěla, spíše byla vyhukaná z okolních psů, kteří pořád štěkali a nemohla se pořádně soustředit, možná to časem zkusíme ještě jednou, ale asi spíš ne.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Agility

Tento sport nás baví, ale jen rekreačně, spíš když se účastníme nějakého srazu či tábora tak si zaběháme, ale na závodní dráhu to moc nevidím. Coru to asi moc nebaví, jelikož na táboře to běžela naplno jen první den a pak poslední, kdy se běžely závody, jinak nechtěla moc spolupracovat. Mě osobně agi nebaví natolik, abychom se di toho pustily více, jinak Cora umí zdolat skočky, tunely, kruh, dálku, kladinu, áčko, slalom, ale ten pomalu a zkoušely jsme i houpačku, ale té se Cora bála, že se s ní hýbe tak jsme ji museli přidžovat.
 

Coursing

Tento sport pro nás není vůbec. Já osbně v něm nevidím nic moc dobrého, neposiluju si při něm s Corou vztah, jen ji vypustím za střapcem, který ji ani nebere a neběží za ním. Zkusily jsme si to a tím jsme s tímto skončily. Když běželi jiní psi tak vypadalo, že to Coru bere, ale jakmile měla běžet ona tak nechtěla, spíš by honila jen ostatní pesany, kreří běží za střapcem. Asi Cora nepochopila, proč by se měla honit za nějakým igelitem :).
 

Výstavy

No tak ty asi moc vyhledávat nebudem, sem tam se možná na nějaké ukážem, ale spíš se budem věnovat aktivnější zábavě :-).
 
TOPlist