Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Flo a Sly

Flo                                          Sly
vylíhnuta: 2.7. 2007                   vylíhnut: 20.6. 2007
barva: do červena                      barva: do černa
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Flo i Sly jsou užovky černé je to páreček takže časem bychom se mohli těšit na malá háďátka. Oba dosahují délky okolo dvou metrů a bydlí v terárku. Ze začátku jsem je brala hodně ven, aby se prolezli, jenže Kokeš je bral trochu jako živé šňůrky a chtěl si s něma hrát a navíc se hned různě schovávali a potom je najít byl trochu problém, teď je z terárka beru občas a na každé krmení vždy jedno z nich vezmu z terárka pryč, aby se mi navzájel nepožrali. Co se týče Cory, tak ta z nich má respekt a trochu se jich bojí, ale sem tam ji přistihnu jak kouká do terárka a pozoruje je jak tam lezou.
 
 
Něco více o hadech a jejich chovu :)
 

Elaphe obsoleta (užovka černá)

Výskyt:
v celé východní i severní polovině USA. Upřednostňuje lesy a křovinaté oblasti v blízkosti vody. Umí dobře šplhat.
Tělesné rozměry:
dorůstá 150 - 200 cm
Základní podmínky chovu:
Pro tři užovky terárko o velikosti min. 100x40x40 cm (dxšxv) s dostatečně velkou miskou, aby se mohli koupat. Denní teplota 25-30OC, pod lampami 35-40OC. Vhodné je umístit i nějaké větve na šplhání. Dospívá kolem dvou let. Vhodná podestýlka je lignocel nebo rašelina.
Potrava:
myši a menší potkany (někteří hadi potany nepříjmou, protože jim smrdí)
Rozmnožování:
Pro úspěšné páření se doporučuje zimování 2-3 měsíce, kdy v říjnu přestanete užovky krmit a dáte je do teploty 10OC. Následně se páři od března do června. Během tohoto období by měli být vydatně krmeny. Moje praxe je taková, že přímo o chov se nesnažím a užovky nezimuji. Ale i přesto se jim daří se pářit a vajíčka jsou i tak. Zhruba za měsíc a půl po páření samice klade vejce. Je třeba ji připravit místo kam je může naklást. Proto dejte do terárka krabici naplněnou mírně zvlhčenou rašelinou, lignocelem nebo rašeliník. Pak už jen pravidelně kontrlujte zda se neobjevila vejce.
Líhnutí:
Je třeba si přichystat inkubátor, aby byla zajištěna zhruba stálá teplota a vhlkost. Já inkubuji ve vodním inkubátoru. Je udělaný ze starého terárka, kam jsme napustila vodu a do ní dala akvarijní topítko s termostatem nastavěné na teplotu 27OC. Je dobré do terárka umístit i akvarijní teploměr pro kontrolu. Vajíčka jsou umístěná v miskách na lignocelu. je potřeba jendou za týden vyvětrat a kontrolovat zda lignocel moc nevysychá a nebo není moc vlhký vlivem kondenzace. Je třeba zajistit, aby když se hadi budou líhnout, nevylezli a neutopili se ve vodě. Před líhnutím se vajíčka promáčknou a to značí že se brzy had vylíhne. Není třeba hadovi nijak pomáhat, může to trvat i pár dní než se ze skočápky dostane.
Odchov mláďat:
Po vylíhnutí čekáme na první svlek a teprve potom podáváme jednodení holata. Pokud had nechce přijímat tak můžete otevřít holeti lebku aby ucítil mozek, když ani to nezabere a ani po pár dnech si had sám neveme je potřeba jej rozkrmit. Někteří hadi se nají ještě týž týden co se svlečou jiným to trvá ještě měsíc. Z tohoto důvodu doporučuji, mít hady po jednom, aby jste měli přehled jak o svlecích tak i o krmení. Je dobré je mít rozdělené do krabiček, kam dáte kuchyňské ubrousky, misku s vodou a něco o co by se mohli třít a tím lépe svléci. Vodu denně měňte. Záznamy můžete vést na víčku každé krabička, kdy byl první svlek, kdy jedl atd. Jakmile se hadi třikrát najedí můžete je prodávat, poté co vymáčknutím určíte pohlaví.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nyní novinka :)

Nastal čas a Flo nakladla 13 vajíček. Vajíčka se v terárku objevila 9.7. 2011.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17.9. 2011. Vylíhla se nám náhderná háďátka bohužel jen 5, ale i tak sem ráda. Háďata jsou nyní již rozkrmená a čekají ma nové majitele. 19.9. 2011 se nám vylíhla další háďata z druhé snůšky a máme dalších 8. Ty ještě rozrmená nejsou, postupně se rozkrmují, a též čekají na nové majitele.

Kdo by měl zájem neváhejte mě kontaktovat :) Ráda poradím pokud budu vědět :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TOPlist